Urzadzenie diagnostyczne allegro

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej przystępne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klas układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykorzystanie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w celu wykrycia zmian, które potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje od jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i obserwowanie go na specjalnym ekranie, a także zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak a do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.