Systemy bezpieczenstwa molenda

Dużo osób stawia sobie pytanie: co więc jest krótka zaufania i do czego służy? Odpowiedź można zlokalizować w poniższym artykule.

posnet neo

Alternatywa zaworów Płytki bezpieczeństwa są zamiennie określane mianem głowic bezpieczeństwa. Kojarzy się je w kierunku zabezpieczenia różnych układów i urządzeń procesowych przed nadmiernym wzrostem lub spadkiem ciśnienia. Widoczne są w małych cenach, zdecydowanie słabszych niż zawory, więc są dla nich piękną alternatywę. W moc sposobach zaczyna się połączenie zaworów zaufania oraz płytek bezpieczeństwa, dzięki czemu wykonywa się podwójną ochronę. Bardzo często, jako rodzaj zabezpieczenia umieszcza się płytkę bezpieczeństwa bezpośrednio pod zaworem bezpieczeństwa. Dzięki temu jedyny zawór jest broniony przed złym działaniem czynników atmosferycznych a przed innego typu zabrudzeniami. Nie bierze konieczności przeprowadzania testów UDT w układzie do płytek. Zawory muszą mieć tego standardu testy każdego roku.

Różne typy Różne sposoby płytek bezpieczeństwa potrafią być używane w różnych urządzeniach. Powszechnie przyjmuje się najprostsze płytki z nacięciem, które pękają w monecie pojawiania się nadmiernie wysokiego ciśnienia w urządzeniach czy maszynach. Płytki można skorzystać w urządzeniach, które pracują pod bardzo wysokim ciśnieniem. Potrafią więc istnieć np. zasuwy odcinające, układy szczelności, układy pneumatyczne, układy hydrauliczne itp.

Zastosowanie Płytka bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) znajduje wykorzystanie w sfery spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, w to wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko awarii wywołanej niekontrolowanym i dodatkowym wzrostem ciśnienia w urządzeniach, układach czy maszynach.