Seksoholizm slownik

Tak jak ważna się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, z jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To klasyczny nałóg, bagatelizowany przez zbyt dużo kobiet. Wbrew tego, że odnosi się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże gości w świadomości człowieka. Kobiety uzależniają się od osiągania orgazmów tak samo jak ludzie.

Seksoholizm więc nic dziwnego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, chodzenie do orgazmu. Niestety, po spełnieniu indywidualnych spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i stany depresyjne. Seksoholizm to chodzenie do zaspokojenia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona stanowi problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych relacji oraz okazywaniem uczuć, również tych pozytywnych, jak również negatywnych. Na pierwszym miejscu listy swoich priorytetów, wcale oczywiście jako kobiety uzależnione od alkoholu, stawiają seks.

Wada ta zajmuje różne przyczyny powierzchowne u osób i u ludzi. Osoby poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często sprowadza się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks stanowi dla niej sposobem na zatrzymanie partnera. U facetów istnieje obecne przecież ćwicz na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków podejmuje się właśnie od abstynencji. To kluczowy krok, jaki stanowi podstawą udanej terapii – natomiast ostatnia będzie daleka i żmudna. Tylko po pierwszych symptomach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można spróbować dotrzeć do stanu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy odczuwać czy myśleć także dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, której raczymy się pozbyć, posiada znajome źródło w wydarzeniach z dzieciństwa, o jakich potrafimy nie myśleć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, że będąc w klubu z kobietą uzależnioną, również powinniśmy wziąć z uwagi specjalisty!