Psychiczne uzaleznienie od narkotykow

Psychiczne uzależnienie, które ogranicza się z obsesyjnym zatrudnieniem w produkcję, którą prowadzimy kosztem nie ale czasu spędzanego z grupą, czy robienia własnych prac domowych lub relaksu, przecież w skrajnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione nic nie odczuwają komfortu zabierając się pracą – odnosi się więc z ciągłym stresem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, żyją ponad stan i sięgają po dopalacze, jakie korzystają pomóc im w działaniu dłużej i skuteczniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być przyjemności z pisanej pracy, chodzi do perfekcjonizmu, którego wytycznych tenże nie potrafi określić. Często wiąże się więc z potrzebą akceptacji.

Czas, jaki nie jest usunięty na produkcji, przeważnie jest kwalifikowany jako stracony. Osoby te choćby w dni wolne od pracy, cały okres o niej kombinują i zastanawiają się jak zmienić swoją sytuację w nazwie a co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede każdym wywiad z pacjentem, lecz i z głowami bliskimi – to głównie one odczuwają problem i są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem leczenia jest wprowadzenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, jaki zostanie stworzony, żeby skrócić czas spędzany na produkcji, a wprowadzić więcej czasu spędzanego z rodziną, na urlopu. Następnym ruchem jest uświadomienie pacjentowi i nauczenie go działalności priorytetów, samodzielnych decyzji, który wybór jest ważniejszy, a co chodzi zostawić na później. Oczywiście kiedy w sukcesie innych uzależnień, po dokonaniu wstępnej fazy leczenia, po wykonaniu 12 kroków, należy regularnie uczęszczać na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w konsekwencje. Dla osiągnięcia wspanialszych wyników, leczenie powinno mieć i osoby współuzależnione.