Plan ewakuacji budynku uzytecznosci publicznej

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje użycie we wszystkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których dokonuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia używa się wszędzie tam, gdzie mamy do rezygnowania z ogromniejszymi gronami ludzi, tzn. w interesach pracy, w tytułach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub jeszcze w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w form strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma kapitalne znaczenie w istoty ratowania zdrowia oraz działania kobiet, które odnalazłyśmy się w stopniu zagrożenia, zwiększając możliwość na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który gwarantuje spożywa w jednoznaczny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Zostało ono przeprowadzone z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem wysokiej klasie kleju, co udziela mu wysoką stabilność i moc w trudnych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z wnętrza lub budynku. Folia, z jakiej sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w uciążliwych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu lub również z prawdziwym zadymieniem, które ogranicza widoczność.