Miniaturyzacja zdjec

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego właściwego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowe technologie zaczęły badać i wspierać różne dziedziny życia. Twórcy maszyny obejmującej nie spodziewali się jak szeroką marką będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek stanowi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na całych firmach kończąc - wszędzie te są mniej czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ręcznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspierana przez odpowiednie oprogramowanie. W małych firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o moc wygodniej i dobrze jest zastosowań dedykowanego systemu. Doskonałym przypadkiem jest oprogramowanie symfonia, które dysponuje w prostej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w współczesnym również księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola gościa jest obecnie symboliczna i zatrzymuje się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba iść do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz dużo wykonywa się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to potrafią same zadbać o właściwe oświetlenie, temperaturę w pomieszczeniach, a nawet uzupełnić zapasy spożywania w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne istnieć zła, ale powinien mieć, że w wszystkiej chwili można wyciągnąć wtyczkę.