Latarka czolowa castorama

W okolicach zagrożonych wybuchem do produkcji bierze się latarek atex. Posiadają one przede wszystkim nietłukące się soczewki, a jeszcze wodoodporną i silna obudowę. Na paskach nagłownych posiadają antypoślizgową gumę.

Latarka atex świeci światłem rozproszonym lub skupionym. Urządzona jest szczególnie w jakąś biała diodę, jedną zieloną i dwie czerwone.
Latarki też mogą stanowić ręczne. Stanowią one dobre, a diody emitują światło rozproszone. Budowa jest utworzona w taki podejście, że zabezpiecza przed turlaniem po pochyłych powierzchniach. Istnieje dodatkowo pyłoszczelna i wodoszczelna. Jest zarówno odporna na spadek z koniec wysokich wysokości. Jej trwanie świecenia to około 9 godzin, a też dużo silne mogą świecić aż do 45 godzin.
Dzięki zamontowanemu uchwytowi ważna ją rozwiązać na pasku czy szlufce.
Innym sposobem latarek atex są latarki iskrobezpieczne. Korpus maja zbudowany z polimeru, który stanowi stały na dużo agresywne chemikalia. Jest dwa ogniska światła zawarte w samej obudowie. Można je wykorzystywać sam lub razem.
Na głowicy umieszczono diodę, która emituje zdrowy i skupiony strumień światła. Dwie diody umieszczone na korpusie emitują bardzo łatwe, rozproszone światło. Korpus jest pewny na nawet największe wstrząsy czy upadki.
Latarka ta stanowi dwa podstawowe z siebie włączniki, przy czym pewien jest do zarządzania funkcjami latarki, i inny do miejsca iluminacji świetlnej.
Jest ponad akumulator i ładowarkę, również z przewodami sieciowymi kiedy również samochodowymi.
Innym sposobem latarek hrd są lekkie latarki poliwęglanowe. Jest ona zaopatrzona w łatwą, jasną diodę, która emituje trwały i skupiony snop światła. Wytwarza szeroką poświatę i powoduje dostrzec punkt w drogi nawet do 150 m. Urządzona stanowi w innego sposobie uchwyty, dzięki którym można ją umieścić także do kasków jak i hełmów strażackich, ratowniczych czy przemysłowych.
Następnym rodzajem latarek atex są te, które są przeznaczone do przebywania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem gazów i pyłów.
Są wtedy lekkie latarki, przeważnie czerwone, zbudowane z ciała sztucznego, które przewodzi ładunki elektryczne. Dają one ochronę przed interferencją elektromagnetyczną i radiową, a także przed wyładowaniami elektrostatycznymi.
Latarki hrd dokładnie odwzorowują kolory danego przedmiotu, mają światło chwilowe lub ciągłe.