Kasy fiskalne to zoobowiazanie kazdego przedsiebiorcy

Nadeszły czasy w których kasy fiskalne są wymagane przez normę prawną. Są to przyrządy elektroniczne, służące do ewidencji obrotu oraz sumy podatku należnego ze transakcji detalicznej. Za ich brak właściciel firmy może zostać ukarany pokaźną karą pienieżną, która znacznie przekracza jego zarobki. Nikt nie chce więc ryzykować kontroli i kary grzywnej.
Często zdarza się, że firma prowadzone jest na niewielkiej przestrzenii. Właściciel spinięża swoje towary w internecie, a w sklepie głownie je przechowuje więc jedyna niezajęta przestrzeń to ta, gdzie stoi biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo obligatoryjne jak w przypadku butiku zajmującego dużą przestrzeń handlową.
Nie inaczej jest w przypadku osób, które działają w terenie. Trudno wyobrazić sobie, że pracodawca przenosi się z ciężką kasą fiskalną i pełnym zapleczem koniecznym do jej obsługi. Są dostępne na rynku, urządzenia fiskalne mobilne. Mają one niewielkie wymiary, wytrzymałe baterie i prostą obsługę. Kształtem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich znakomite rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy zoobowiązani jesteśmy osobiście udać się do usługobiorcy.
Kasy fiskalne są również istotne dla samych odbiorców, a nie tylko dla pracodawców. Dzięki pokwitowaniu, który jest drukowany, klient ma możliwość dokonania reklamacji opłaconego towaru. W końcu to paragon stanowi wyłączny dowód naszego zakupu. Jest także dowodem, że pracodawca prowadzi zgodną z prawem działalność i odprowadza ryczałt od spieniężanych artykułów i usług. Kiedy zdarzy nam się ewentualność, że urządzenia fiskalnego w sklepie są wyłączone lub stoją nieużywane możemy donieść to do urzędu, który wszczynie stosowne kroki prawne wobec właściciela. Grozi mu wtedy pokaźne wysoka kara finansowa, a niekiedy nawet sprawa w sądzie.
Kasy fiskalne ułatwiają również przedsiębiorcom kontrolować finanse w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem sprawozdanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe podsumowanie, które pokaże nam ile dokładnie zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy łatwo skontrolować, czy któryś z pracowników nie kradnie sobie naszej gotówki albo po prostu czy nasz interes jest rentowny.

Blog

Najtańsze kasy fiskalne w krakowie