Kasa fiskalna uzywana czy mozna

Kolega z zaprzyjaźnionego przedsiębiorstwa zaręcza, że jego brana kasa finansowa istnieje w czystym poziomie i oferuje sprzedaż kasy fiskalnej za część ceny? Nie oddajmy się wziąć na pozorne oszczędności. Do zakupu kasy, jaka stanowiła brana musimy doliczyć koszt wymiany pamięci finansowej oraz czas wydany na załatwianie spraw w US. I nie będziemy potrafili ubiegać się o ulgę za zakup, która stanowi nawet 90%!

To łatwe, iż w obliczu nowych kosztów szukamy sposobów, by jak wysoce zaoszczędzić i zrobić bardzo funkcjonalnej transakcji. Nasze biuro rodzi się i sprzedajemy coraz bardzo prace lub usług konsumentom detalicznym. W konkretnym momencie niezbędne staje się zakup i rejestracja kasy fiskalnej. Koszt tego narzędzie może nas nieco przerażać, co ważnym torem towarzyszy nas do szukania tańszych rozwiązań. Kolega z sąsiedztwa gwarantuje nas, że jego wykorzystywana kasa finansowa jest doskonale gładka a może nam ją odsprzedać za niską cenę? Oraz może trafimy na używane kasy fiskalne na aukcjach w budów? Takie propozycji są bardzo atrakcyjne. Jednak zanim zdecydujemy się na kupno używanej kasy, obliczmy wszelkie kursy i pomyślmy, czy taka możliwość naprawdę się opłaca.

Taniej, ale zawsze drożej Przede wszystkim wymagamy umieć, że używana kasa fiskalna była zarejestrowana w Urzędzie Finansowym na następną część. Zgodnie z obecnymi przepisami nie możemy brać z takiej kasy w naszej firmie. Jeśli to zrobili, to popełnilibyśmy wykroczenie skarbowe. Także w świetle przepisów nie możemy kupić urządzenia bezpośrednio od kolegi – w takiej umów musi pośredniczyć jednostka serwisowa producenta. Używana kasa fiskalna przede ludziom wymaga zostać wyrejestrowana przez ostatniego użytkownika. Wraz z narzędziem sprzedający musi przynieść nam protokół z Urzędu Skarbowego, w następnym przypadku nic nie możemy z swoją kasą zrobić. Dopiero po okazaniu odpowiednich dokumentów serwisant producenta może zająć się wymianą modułu finansowego i sfiskalizować kasę na nową osobę.

Dlatego warto naszą pierwszą kasę fiskalną kupić u autoryzowanych sprzedawców. Takie miejsca jak kasy fiskalne kraków oferują nie tylko bogaty wybór urządzeń fiskalnych ale także usługi serwisowe.