In vitro d

Chęć założenia rodziny często wiąże się nie ale z podjęciem decyzji o małżeństwie, ale oraz z pasją bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z dalekich przyczyn wyraża się to nielegalne i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest niewątpliwie wiele. Pewno obecne żyć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, oddaje się, że specjalisty nie są w okresie wskazać przyczyny niepłodności i tymże jedynym wdrożyć odpowiednich form jej leczenia. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które przenosi się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego typu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Metoda ta daje nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest optymalnym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że planując się na taką metodę należy zdecydować czy będziemy czerpać z nasienia naszego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę liczbę możliwość. Pierwsza randka u lekarza uzależniona jest ze określoną ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy również dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zajmuje jej szereg innych badań. I człowiek musi być zbadane nasienie, gra tym znajduje skierowanie do własnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często wyrażają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika podejmuje się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.